بهترین شامپوهای بدون سولفات مخصوص موهای کراتینه شده در دنیا؟
بهترین شامپو و ماسک مو مخصوص موهای کراتین شده | بدون سولفات

موهای کراتینه شده نیاز به مراقبت‌های مخصوص خود دارند تا مواد کراتین (Keratin) از روی تارهای مو جدا نشود و موها به حالت اولیه و سابق خود برنگردند. این موضوع با توجه به زمان و هزینه‌ای که صرف کراتین کردن موهایتان در سالن‌های زیبایی می‌کنید، اهمیت زیادی دارد. در واقع اگر از شامپوی مخصوص موهای کراتینه شده یا شامپوهای سازگار با کراتینه برای شستشوی موهایتان استفاده نکنید، انگار تمام پولتان را هدر داده‌اید. در مورد شامپوهای سازگار با موهای کراتین شده صحبت‌ها و ادعاهای زیادی وجود دارد.

برای راحت کردن کار شما در انتخاب، ما لیستی را از بهترین شامپوهای اصل مخصوص کراتینه شده در دنیا آماده کرده و در مورد ویژگی‌های یک شامپوی مناسب برای این موها صحبت می‌کنیم.

شامپو بدون سولفات (شامپو مخصوص موهای کراتینه شده)

 

 

پیشنهاد 8 محصول سوراو شاپ برای خرید

شامپوهای بدون سولفات مخصوص موهای کراتینه شده

 

1- شامپو روغن آرگان تقویتی موی کراتینه شده تیوتیما

برند ایتالیایی حرفه‌ای تیوتیما برای موهای کراتین شده شامپویی تولید کرده که در کنار پاکسازی مو با یک فرمول ملایم، آن‌ها را با روغن آرگان تقویت می‌کند. این محصول بدون پارابن و سولفات، شامپوی خوبی برای شستشوی کامل موهای کراتینه بدون آسیب دیدن یا کنده شده کراتین از روی موهاست.

روغن آرگان موجود در این محصول، موها را آبرسانی و ترمیم می‌کند تا شادابی و طراوت لازم را داشته باشند. این روغن متعلق به مراکش و از باکیفیت‌ترین روغن‌های آرگان در دنیاست. آرگان علاوه بر تقویت و تغذیه مو، تارهای مو را در برابر نور خورشید، حرارت و خشکی هم مقاوم می‌کند.

ویتامین‌های ارزشمند موجود در این محصول از جمله ویتامین A، ویتامین C، ویتامین E، امگا 6 و 9 به همراه اسیدهای چرب مفید و آنتی اکسیدان‌ها، موهای کراتینه شده را کاملا تغذیه می‌کنند. در این شامپو بدون سولفات تیوتیما از روغن ماکادمیا، روغن درخت چای و شی باتر هم استفاده شده که در مجموع انعطاف پذیری و درخشش مو را افزایش می‌دهند.

توصیه می‌کنیم که شامپو روغن آرگان تقویتی موی کراتین شده تیوتیما را همراه با ماسک روغن آرگان تقویتی موی کراتینه این برند استفاده کنید.

 

شامپو روغن آرگان تقویتی موی کراتینه شده تیوتیما (بدون سولفات)

شامپو روغن آرگان تقویتی موی کراتینه شده تیوتیما

 

ماسک روغن آرگان تقویتی موی کراتینه شده تئوتما اصل (بدون سولفات)

ماسک روغن آرگان تقویتی موی کراتینه شده تیوتیما اصل

 

 

 

2- شامپو بدون سولفات بیوتین و ب-کمپلکس اولون ارگانیک

برند اولون ارگانیک شامپویی سازگار با موهای کراتینه شده تولید کرده که به ضخیم کردن و ترمیم مو هم کمک می‌کند. این شامپوی گیاهی و ارگانیک فاقد سولفات، سدیم کلراید، پارابن و فتالات است که باعث شده برای شستشوی انواع مو و بخصوص موهای کراتین شده مناسب باشد.

این محصول با ویتامین B7 یا بیوتین، ویتامین E، ب-کمپلکس و پروتئین‌های دانه کینوا غنی شده که در کنار هم کمبودهای غذایی موها را برطرف کرده و به سلامت بیشتر آنها کمک می‌کنند. این مواد و به خصوص بیوتین، برای افزایش ضخامت موها و صافی و لطافت بیشتر تارهای موی کراتین شده بسیار مفید هستند. با استفاده از این شامپو بدون سولفات ، بدون آسیب دیدن و جدا شدن کراتین از روی مو، موها را پاکسازی و اسیدیته یا PH پوست سر را تنظیم کنید.

به غیر از این شامپو، از سایر شامپوهای برند اولون ارگانیک هم می‌توان برای شستشوی موهای کراتینه استفاده نمود. چراکه کلیه شامپوهای اولون ارگانیک فاقد سولفات، فتالات و شوینده‌های خشنی هستند که کراتین را از روی مو جدا می‌کنند.

 

شامپو بیوتین و ب-کمپلکس ضخیم کننده مو اولون ارگانیک

 

شامپو اولون ارگانیک بیوتین و ب-کمپلکس اصل

 

 

 

 

3- شامپو بدون سولفات روغن کراتین او جی ایکس

این محصول با داشتن روغن کراتین به لای‌های مو نفوذ کرده و آن‌ها را به خوبی ترمیم می‌کند. از آن‌جایی که در فرمول این محصول OGX از سورفاکتانت‌های سولفات‌دار استفاده نشده است، می‌توان از آن برای شستشو و تقویت موهای کراتینه شده نیز استفاده کرد. موها با روغن آرگان موجود در این شامپو نیز تغذیه، آبرسانی و مقاوم می‌شوند.

در شامپو روغن کراتین او جی ایکس از نگهدارنده‌های پارابنی و سولفات‌ها استفاده نشده و می‌تواند اسیدیته یا P مو و پوست سر را به میزان طبیعی خود برساند.

 

شامپو او جی ایکس OGX روغن کراتین | تقویتی و ضد موخوره قوی

 

 

شامپو او جی ایکس OGX اصل روغن کراتین

 

 

 

 

4- شامپو شیر نارگیل او جی ایکس

در ترکیب شامپو شیر نارگیل او جی ایکس هیچگونه سولفات و پارابنی وجود ندارد که در نتیجه آن را برای نرم کنندگی و تغذیه موهای کراتین شده مناسب کرده است. شیر نارگیل و رغن نارگیل در کنار پروتئین‌های سفیده تخم مرغ در فرمولاسیون این محصول، موهای کراتینه شده را به خوبی تغذیه کرده و از آن‌ها در برابر ریزش مو و شوره سر مراقبت می‌کنند.

از طرفی ویتامین‌ها و پروتئین‌های موجود در این ترکیب از شکنندگی و خشکی مو جلوگیری می‌کنند. با این شامپو بدون سولفات اسیدیته یا PH مو و پوست سر را تنظیم کنید تا موهای سالم‌تری داشته باشید.

 

 

شامپو او جی ایکس OGX اصل شیر نارگیل | مغذی و نرم کننده فوق العاده مو

 

 

شامپو او جی ایکس OGX اصل شیر نارگیل

 

 

 

 

5- شامپو بدون سولفات روغن آرگان مراکشی او جی ایکس

این شامپوی بدون سولفات، با روغن آرگان غنی شده تا به خوبی رطوبت‌رسانی به مو را انجام داده و موجب افزایش استحکام و درخشش تارهای مو شود. روغن آرگان ترکیب سودمندی برای محافظت از موهای شما در برابر حرارت و اشعه‌های مضر خورشید (UV) است. از آن‌جا که این محصول فاقد سولفات‌های مضر برای کراتینه مو است، در حین شستشو به موهای کراتین شده شما آسیبی وارد نخواهد کرد.

شامپو روغن آرگان مراکشی OGX عاری از سولفات و پارابن بوده و موهای کراتینه شده با به خوبی آبرسانی و محافظت می‌کند. از طرفی، اسیدیته پوست و موی سر را به حالت نرمال و طببیعی آن برمیگرداند تا موهای سالم و زیبایی داشته باشید.

 

شامپو روغن آرگان مراکش او جی ایکس

شامپو او جی ایکس OGX اصل بدون سولفات روغن آرگان مراکشی

 

 

 

 

6- شامپو بیوتین و ب-کمپلکس او جی ایکس

یکی دیگر از محصولات برجسته‌ی بدون سولفات برند OGX، شامپو او جی ایکس بیوتین و کلاژن است که برای ترمیم و ضخیم کردن موها ساخته شده است. چون در ترکیب آن از شوینده‌های قوی و سولفات‌ها (مثل SLS) استفاده نشده است، می‌توان از آن برای شستشوی موهای کراتینه شده نیز استفاده نمود. بیوتین و کلاژن به کار رفته در این شامپو بدون سولفات ، به ترمیم ساختار موها کمک می‌کند.

از آنجایی که موهای کراتینه شده هر چقدر هم که از آن‌ها مراقبت شود، بالاخره بعد از مدتی نیاز به ترمیم و کراتینه مجدد دارند، با این شامپو می‌توان این نیاز را به تعویق انداخت. چراکه کلاژن و بیوتین به ساخته شدن کراتین توسط فولیکول‌های مو کمک می‌کنند و موها را به آرامی ترمیم و بازسازی می‌کنند. این محصول دارای اسیدیته متناسب با پوست سر و موها بوده و از پارابن در آن استفاده نشده است.

 

شامپو او جی ایکس OGX اصل بیوتین و کلاژن | ترمیم کننده و ضخیم کننده تارهای مو

 

شامپو او جی ایکس OGX اصل بیوتین و کلاژن

 

 

 

7- شامپوهای بدون سولفات هیربرست

شامپوهای مغذی و قدرتمند هیربرست نیز بدون سولفات هستند و از آن‌ها می‌توان برای پاکسازی ملایم و تقویت موهای کراتینه شده استفاده نمود. در شامپو و نرم کننده هیربرست که سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی تغذیه کننده مو هستند، پارابن و سورفاکتانت‌های حاوی سولفات وجود ندارد. بنابراین انتخاب مطمئن و سالمی برای این نوع مو محسوب می‌شوند.

روغن نارگیل و روغن آووکادو موهای کراتینه را به خوبی رطوبت‌رسانی و نرم می‌کنند تا در برابر آسیب‌ها و کشش‌های وارده مقاوم‌تر شود.

 

 

شامپو و نرم کننده هیربرست (پک شامپو هیربرست)

 

 

شامپو و نرم کننده هیربرست اصل

 

 

 

 

8- شامپوهای برند مائویی

شامپوهای این برند آمریکایی فاقد ترکیبات مضر یا حساسیت‌زای پارابن، روغن‌های معدنی، سیلیکون، رنگ‌های مصنوعی و سولفات‌ها از جمله SLS هستند. بنابراین می‌توان از این شامپوها برای استحمام موهای کراتین شده استفاده نمود. این محصولات اسیدیته‌ی پوست و موی سر را نیز متعادل می‌کنند تا از تغییر قابل توجه PH که بر روی سلامتی سلول‌های پوست و مو تاثیر می‌گذارد، جلوگیری شود.

در این شامپوها از گیاهان و میوه‌های مفید مناطق گرمسیری برای درمان مشکلات و رفع نیازهای اساسی مو (مانند آبرسانی، تغذیه و نرم کنندگی) استفاده شده است. محصولات سودمند برند مائویی برای افرادی که حامی حقوق حیوانات هستند نیز انتخاب مناسبی است، زیرا این شامپوها Cruelty-Free بوده و برای سنجش ایمنی و سلامتی محصول، بر روی حیوانات آزمایش نمی‌شوند. شما می‌توانید برای نگهداری از موهای کراتینه، از یک شامپو بدون سولفات از برند مائویی کمک بگیرید.

 

لیست محصولات برند مائویی (کلیک کنید)

 

 

 

 

یک شامپوی مناسب برای کراتینه باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

برای شستشوی موهای کراتین شده، نباید از شامپوها و شوینده‌های خشن استفاده کرد. این شوینده‌ها می‌توانند باعث جدا شدن کراتین از روی موها شده و کل زحمت شما را به هدر دهند. پس همیشه به افرادی که موهای خود را به تازگی کراتین کرده‌اند، توصیه می‌شود که از شامپوها و نرم کننده‌های بدون سولفات مخصوص موهای کراتین شده استفاده کنند. چون سورفاکتانت‌های سولفاته مواد صابونی قدرتمندی هستند که برای موهای کراتینه شده زیادی خشن هستند. این در حالی است که بسیاری از شامپوهای موجود در بازار حاوی سولفات بوده و بنابراین کف زیادی تولید می‌کنند. ماساژ مو با شامپو بدون سولفات کف زیادی بر روی مو ایجاد نمی‌کند.

از طرفی محصولات دارای نمک یا سدیم کلراید، برای موهای کراتینه شده مضر هستند. سدیم (موجود در کلرید سدیم، سولفات لورث سدیم و لوریل سولفات سدیم) می‌تواند مواد کراتین را در خود حل کرده و موها را به حالت قبلی برگرداند. همچنین موی کراتینه تا جای ممکن نباید در معرض کلر در آب استخر قرار بگیرد. رعایت کردن این نکات باعث می‌شود ماندگاری این مواد روی موهای شما بیشتر شده و تا مدت زمان زیادتری از موهای صاف و خوش حالت خود لذت ببرید.

برای شستشوی موهای کراتین شده به طوری که آسیب نبینند، باید به دنبال شامپوهای بدون سولفات و بدون نمک مخصوص موهای کراتینه شده و  با کیفیت و برندهای مطمئن و حرفه‌ای بگردید. بخصوص برندهایی که در کار خود تعهد و تخصص بیشتری دارند و مصرف کنندگان محصولات آن عمدتا راضی هستند. البته متخصصان مو پیشنهاد می‌کنند که از شستشوی روزانه موهای کراتین شده خودداری کنید تا ماندگاری آن بیشتر شود.

به این نکته توجه کنید که شامپو کراتینه مو با شامپوی مخصوص موی کراتینه شده متفاوت است و مقصود ما دومی است. زیرا در شامپوی اول ممکن است سولفات و نمک سدیم وجود داشته باشد و منافاتی با وظیفه آن یعنی استحکام‌بخشی به ساقه مو ندارد.

 

خرید شامپو بدون سولفات مخصوص برای موهای کراتینه شده

در هنگام خرید شامپوهای بدون سولفات مخصوص موهای کراتین شده باید تمامی اطلاعات موجود در مورد آن محصول را با دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که حاوی سولفات و سدیم نیست. در کنار ویژگی‌هایی که یک شامپوی مناسب برای موهای کراتینه شده باید داشته باشد، برخی خصوصیات دیگر وجود دارند که این شامپوها را بهتر و ایده‌آل‌تر می‌کنند.

بهترین شامپوها در این مورد آن‌هایی هستند که با پروتئین و اسیدآمینه غنی شده و حاوی روغن‌ها و عصاره‌های گیاهی با حجم قابل توجهی از ویتامین و آنتی اکسیدان هستند. برای مثال برخی از این شامپوها دارای روغن آرگان به عنوان نرم کننده، انعطاف دهنده و محافظت کننده مو هستند. آمینواسیدها و ویتامین‌ها موهای شما را تغذیه کرده و کراتین موجود بر روی آن را ترمیم می‌کنند. وجود آمینواسید و ویتامین‌های سودمند برای مو در یک شامپو بدون سولفات و نمک، ارزش آن را چندبرابر می‌کند.

 

بهترین شامپوهای بدون سولفات مخصوص موهای کراتینه شده

 

توصیه می‌شود که برای کنترل چربی موهای کراتینه شده خود، از شامپوهای خشک استفاده کنید تا نیاز کمتری به شستشو با شامپوهای معمولی داشته باشید. استفاده از شامپوهای ملایم و ارگانیک هم در این مورد بیشتر پیشنهاد می‌شود.