بهترین ماسک مو اصل خارجی
 

همه‌ی ما برای تمیز نگهداشتن و مراقبت از بهداشت موها از شامپو و برای اینکه موها نرم و درخشان باشند، از نرم کننده‌ها استفاده می‌کنیم. اما همه‌ی مراقبت مو به این دو جزء ختم نمی‌شوند و ماسک موها هم لزوم استفاده از خود را یادآوری می‌کنند. پرش از این مرحله حیاتی یعنی استفاده از ماسک مو برای تقویت و تغذیه موها، می‌تواند دلیل مهم دست نیافتن کامل مو به پتانسیل حقیقی خود در لطافت، زیبایی و سلامت باشد. کسی می‌تواند به موهای خوش حالت و ایده‌آل خود دست پیدا کند که علاوه‌بر مراقبت روزانه از موها، یک مراقبت هفتگی مشخص را با انتخاب بهترین ماسک مو اصل برای موهایش داشته باشد.

در واقع علاوه‌بر اینکه باید از مو در برابر آسیب ناشی از عوامل مختلف محافظت کرد، با کمک یک ماسک موی مغذی یا آبرسان می‌توان تا حد زیادی از آسیب‌های احتمالی و ضعیف و خشک شدن موها جلوگیری کرد. ماسک‌های مو که نسخه‌ای غلیظ‌‌‌تر و قدرتمندتر از سرم‌ها و نرم کننده‌های مو هستند، تاثیر زیادی در ترمیم و حفظ سلامت و قدرت موها دارند.

 

 

                                             بهترین ماسک مو اصل خارجی

چگونه می‌توانیم بهترین ماسک مو را پیدا کنیم؟

دغدغه‌ی اصلی ما در رابطه با ماسک مو، پیدا کردن بهترین و مناسب‌ترین آن است. انواع ماسک موهای خانگی و آماده را می‌توان برای تقویت مو مورد استفاده قرار داد و از این بین، ما باید ماسکی را انتخاب کنیم که برای نوع و نیاز موهای ما مناسب‌تر است. موهای خشک و دهیدراته، موهای آسیب دیده و شکننده، موهای نازک و کم حجم، موهای ضخیم و وزدار، هرکدام نیازهای خاصی داشته و باید از ماسک موی مخصوص خود استفاده کنند.

حتی برای موهای رنگ شده و کراتین شده هم ماسک‌های خاصی توسط کمپانی‌های مطرح تولید کننده محصولات تخصصی مو در دنیا طراحی شده است. در هر یک از این ماسک‌ها، از مواد موثره‌ی مفید برای رفع نیازهای مو استفاده شده که با دقت بالایی اندازه‌گیری و فرموله شده‌اند. پس برای پیداکردن بهترین ماسک مو در قدم اول باید نوع موهای خود و نیازی را که دارند، مشخص کنید.

برای انتخاب بهترین ماسک برای موهای چرب، بهتر است به‌دنبال ماسکی باشید که کمتر روغنی و چرب بوده و ترجیحا دارای مواد پاک کننده‌ای مثل خاک رس باشد. ماسک‌های سبک آبرسان برای این منظور بهتر هستند، هرچند که این نوع مو کمتر از انواع دیگر به ماسک مو نیاز دارد و می‌توان به دوبار در ماه اکتفا کرد.

بهترین ماسک مو برای موهای خشک، باید دارای غلظت مناسبی از روغن‌های مرطوب کننده و ترکیبات آبرسان باشد. موهای نازک و ظریف، نیازمند ماسک‌های سبک و حجم دهنده و موهای وز و حالت‌دار نیازمند ماسک‌هایی هستند که بتوانند حالت وز و خشک مو را برطرف کنند تا حلقه‌های مواج و فرهای فنری منظمی ایجاد شود. برای موهای آسیب دیده، ترجیحا دنبال محصولی باشید که قدرت ترمیم و تقویت‌کنندگی خوبی داشته باشد.

علاوه‌برهمه این‌ها، ماسک موی ایده‌آل باید از مواد طبیعی و غیرشیمیایی تولید شده و فاقد نگهدارنده‌های مضر یا مواد سرطان‌زا و حساسیت‌زا باشد.

 

                                   بهترین ماسک مو اصل خارجی

بهترین ماسک مو های اصل در بازار جهان کدام است؟

پس از مشخص کردن معیارهای خود برای پیدا کردن و انتخاب بهترین ماسک برای تقویت مو، به سراغ چند ماسک موی پرطرفدار و محبوب می‌رویم که در سایت‌های فروشگاهی جهانی مانند آمازون و اولتا، در سایت برند سازنده یا در سایت‌های مخصوص تجربیات مصرف کنندگان مانند اینفلوئنسر و میکاپ اَلِی امتیاز قابل توجهی کسب کرده‌اند.

عده‌ی زیادی از مصرف‌کنندگان این محصولات، ضمن امتیاز بالایی که به این ماسک‌ها داده‌اند، آن‌ها را به عنوان بهترین ماسک مو برای استفاده شخصی یا حرفه‌ای معرفی کرده‌اند. این ماسک موها از کیفیت بالایی برخوردار بوده و به حد کافی برای رفع مشکلات و ضعف‌های مو موثر هستند تا توجه ساکنین مشکل پسند کشورهای جهان اول را به خود جلب کنند.

ماسک موی خوب برای موهای حالت‌دار

تارهای موی فر و مواج برای اینکه به حالتی منظم و بدون وز کنارهم قرار گرفته و حلقه‌های فنری طبیعی خود را حفظ کنند، نیاز به ماسک موی مخصوص دارند. این ماسک مو باید از خشکی موها جلوگیری کند تا حالت وز یا زبر و خشن به خود نگیرند. بنابراین حاوی مواد مرطوب کننده و تقویت کننده‌ای خواهد بود که تارهای مو را پوشانده و آن‌ها را لطیف و سطحشان را هموار می‌کنند.

بهترین ماسک مو برای موهای فر و مواج، ماسک مو روغن نارگیل مائویی است که با ترکیبات بسیار مغذی مثل روغن نارگیل و کره پاپایا به همراه مواد آبرسان مانند آب نارگیل و آب آلوئه‌ورای خالص غنی شده است. این محصول برای موهای حالت‌دار انتخاب بسیار خوبی است، چون حلقه‌های فر شل یا فنری ریز طبیعی موهای شما را تقویت می‌کند. همچنین از گره خوردن و وزشدن موها جلوگیری می‌کند تا ظاهر سالم و مواج ایده‌آل ایجاد شود.

به غیر از کیفیت و اثرگذاری خوب، معیارهای دیگری نیز برای معرفی این ماسک داریم. این محصول کاملا وگان است و در فرایند تولید و آزمایش آن به حیوانات ظلم نشده یا بر روی آن‌ها آزمایشی انجام نمی‌شود (Cruelty free). همینطور فاقد بسیاری از مواد مضر، حساسیت‌زا یا مشکوک برای سلامتی است؛ این ماسک مو عاری از پارابن، سولفات، سیلیکون، رنگ یا عطر مصنوعی و روغن‌های معدنی است.

                                                                                 ماسک مو روغن نارگیل مائویی برای موهای فر

بهترین ماسک مو برای موهای کراتینه شده

برای موهایی که در فواصل زمانی مشخص زمان و هزینه قابل توجهی برای کراتینه و صاف کردن آن‌ها صرف شده، نمی‌توان از هر محصولی استفاده کرد. مانند شامپو و نرم کننده، ماسک موها هم اگر دارای نمک و سولفات باشند، می‌توانند باعث کنده شدن تدریجی کراتین از روی تارهای مو شوند. پس اگر به دنبال ماسک موی مخصوص موهای کراتینه شده نباشیم، ماندگاری کراتین بسیار کم می‌شود.

تئوتما که برند حرفه‌ای تولید کننده محصولات مو است و شامپوها و ماسک موهای تخصصی برای انواع مو دارد، یک ماسک موی عالی برای موهای کراتینه شده تولید کرده است. این ماسک با استفاده از مواد کاملا طبیعی از جمله روغن آرگان تولید شده که خواص زیادی برای تقویت، نرم کنندگی و مرطوب کنندگی موها دارند. این ماسک برای ذرات کراتین چسبیده به موها هیچ مشکلی ایجاد نکرده و باعث از بین رفتن صافی و خوش حالتی موها نخواهد شد.

در ماسک روغن آرگان تئوتما از ترکیبات‌های گیاهی مغذی و مفیدی مثل روغن ماکادمیا، شی باتر و روغن درخت چای هم استفاده شده است تا نرمی و سلامتی مو را بیشتر کند. همچنین به دلیل نداشتن پارابن و سولفات، یک کاندید خوب برای معرفی به عنوان بهترین ماسک مو برای موی کراتینه شده است.

 

                        ماسک روغن آرگان تقویتی موی کراتینه شده تئوتما اصل (بدون سولفات)

ماسک موی خوب برای موهای خشک و وز

موهای خشک، وز و دهیدراته بیشتر از هر چیزی به یک ماسک آبرسان نیاز دارند که حاوی روغن‌های مرطوب کننده قدرتمند برای آب‌بندی موها باشد. برای این نوع موها، دو ماسک بسیار باکیفیت را معرفی می‌کنیم. برند ایتالیایی تئوتما برای موهای خشک یک ماسک آبرسان و تقویت کننده را تولید کرده که سرشار از مواد معدنی، ویتامین‌ها و اسیدهای چرب مفید برای تغذیه و رطوبت‌رسانی به موهای خشک هستند.

این محصول یکی از بهترین ماسک مو های موجود در بازار جهانی است که با کمک آن می توان خشکی مو را برطرف کرد. در ترکیبات این ماسک از عصاره آفتابگردان و پروتئین های سویا استفاده شده تا موهای خشک تقویت و بازسازی شوند. همچنین با توجه به آن که سولفات و پارابن ندارد، انتخاب سالمی برای موها خواهد بود.

                                       ماسک مو آبرسان و تقویتی تیوتیما اصل برای موهای خشک و آسیب دیده

برند مائویی هم ماسک شی باتر خود را برای تقویت و آبرسانی انواع موها از جمله موهای خشک تولید کرده است. در این ماسک مو از شی باتر، روغن ماکادمیا، روغن نارگیل، آب نارگیل و آب آلوئه‌ورا استفاده شده تا معجون بسیار موثری را برای آبرسانی عمیق و رفع خشکی کامل مو بسازد. بنابراین بهترین ماسک مو است که می‌تواند موهای خشک و شکننده را احیا کرده و لطافت و نرمی را به آن‌ها برگرداند.

ترکیبات بکاررفته در این محصول، انعطاف‌پذیری و مقاومت تارهای مو در برابر خم شدن را بالا می‌برند تا شکنندگی و حساسیت این موها کاهش یابد. این ماسک موی گیاهی، فاقد مواد مضری مانند پارابن، سولفات، سیلیکون، گلوتن، عطرها و رنگ‌های مصنوعی و روغن‌های معدنی است.

                                                      ماسک مو شی باتر مائویی تقویت کننده و آبرسان قوی مو

بهترین ماسک مو برای موهای آسیب دیده

برای جبران آسیب وارد شده به مو، باید از ماسک‌هایی با قدرت تقویت و ترمیم کنندگی بالا استفاده کرد. این محصولات عموما حاوی پروتئین، اسیدآمینه و روغن‌های مغذی هستند که با نفوذ به فولیکول مو باعث ترمیم تدریجی ساختار هر تار مو می‌شوند. هم چنین فیبرهای مو را می‌پوشانند تا ناصافی و زبری آن‌ها را از بین ببرند.

برند شوارزکف، برای این نوع مو که بر اثر دمای بالا، مواد شیمیایی یا روش‌های نادرست مراقبت از مو آسیب دیده‌اند، یک ماسک تقویتی و ترمیمی ویژه تولید کرده است. این ماسک با استفاده از روغن آرگان و روغن دانه ماکادمیا تولید شده و باعث ترمیم و بازسازی موها می‌شود. روغن آرگان و ماکادمیا بهترین گزینه‌ها برای احیای حالت کدر و خشک موهای آسیب دیده هستند.

                                ماسک موی تقویتی و ترمیمی روغن آرگان و ماکادمیا شوارزکف

تئوتما هم یک محصول عالی برای موهای آسیب دیده دارد که غنی از پروتئین و عصاره‌های گیاهی است. روغن گردو، عصاره گردوی سبز، کراتین و طبیعی و روغن دانه‌ی گل‌های ساعتی در این ماسک به کاربرده شده‌اند تا مخلوطی با قدرت بالا برای ترمیم و افزایش استحکام مو ایجاد کنند.

بهترین ماسک مو تئوتما برای این موها دارای مواد موجود در این ترکیب، فیبرهای آسیب دیده‌ی مو را آبرسانی و احیا می‌کنند. همچنین با ایجاد یک لایه‌ی محافظت اطراف فولیکول مو، ضخامت تارهای مو را افزایش می‌دهند. این ماسک مو فاقد سولفات و پارابن است.

                                           ماسک مو ترمیمی قوی و کراتینه تئوتما اصل برای کراتینه موهای خشک و آسیب دیده

ماسک موی ضخیم کننده و حجم دهنده مو

مارک مائویی با استفاده از ترکیبات آبرسان و فیبرهای ساقه گیاه بامبو، یک ماسک ضخیم کننده و ضد ریزش تولید کرده است. این محصول حاوی روغن کرچک، روغن چریش، عصاره گل بابونه، شی باتر، آب نارگیل و آب آلوئه‌ورای خالص است. این ترکیبات ضمن رطوبت‌رسانی به مو، موهای ظریف و ضعیف را تغذیه و بازسازی می‌کنند. همچنین، ریزش مو را کنترل کرده و ضخامت و استحکام موهای نازک را افزایش می‌دهند.

                                ماسک مو بامبو فایبر مائویی maui

بهترین ماسک مو برای برای موهای رنگ شده

رنگ های شیمیایی مو، باعث خشک شدن، کدر شدن و آسیب دیدن موها می‌شوند. پس لازم است بعد از رنگ کردن مو مرتبا از ماسک موهایی استفاده شود که آسیب وارد شده به موها را جبران کنند. یک ماسک ایده‌آل، علاوه‌بر ترمیم موهای رنگ شده، به تثبیت و ماندگاری بیشتر رنگ مو هم کمک می‌کند. تئوتما یک ماسک مو برا حفاظت و مراقبت از موهای رنگ شده طراحی کرده که دارای ویتامین E، عصاره آفتابگردان، زغال اخته و سرخالو است.

این ماسک علاوه‌بر ترمیم و بازسازی موهای رنگ شده، از مو در برابر اشعه UV، خشکی و شکنندگی محافظت می‌کند. همچنین نداشتن سولفات و پارابن باعث می‌شود هم محصول سالمی باشد و هم باعث محو و کمرنگ شدن رنگ موها نشود.

                                                             ماسک مو حفاظتی و تثبیت رنگ موهای رنگ شده تئوتما